Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Drodzy nauczyciele, uczniowie i rodzice w związku z zagrożeniem pandemią COVID-19 prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami. Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.
Najpierw więc obejrzeliśmy krótki film o Vashti, a potem uczniowie spróbowali swoich sił w nowatorskich ćwiczeniach do rozwijania wyobraźni przestrzennej pt. Punktowce, bawili się zabawką edukacyjną „Zakręcone druciki” oraz tworzyli różne obrazy z kropek/zdjęcia w galerii/
Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!

Tekst: I.Duda

IX Narodowe Czytanie

To już dziewiąta odsłona narodowego czytania, zainicjowanego przez Parę Prezydencką. Tym razem spośród kanonu wielkich polskich lektur wybrana została tragedia J.Słowackiego „Balladyna”. Nasza szkoła również dołączyła się do wspólnego czytania. Wykorzystując elementy naturalnej scenerii budynku naszego pałacu chcieliśmy przybliżyć klimat jednej ze scen dramatu. Uczniowie klasy VI, VII i VIII odczytali z podziałem na role fragment „w chacie wdowy”, a potem jeszcze scenę „na malinach”… O tym, co było dalej, możemy sami doczytać w lekturze, do czego zachęcała nas pani od polskiego, która również opowiedziała krótko o autorze i genezie utworu. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Kalinowska - Czul

Materiały na lekcję plastyki

Proszę o zapoznanie się z informacjami na temat materiałów niezbędnych na lekcje plastyki:

MATERIAŁY NA PLASTYKĘ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września (wtorek):

8.30 - Msza Św. w kościele pw. św. Wita w Mełgwi
10.00 - spotkanie w szkole

REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapisywania swoich dzieci do klasy I naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021. Dokumenty rekrutacyjne można wypełnić na miejscu - w sekretariacie szkoły. Więcej informacji pod nr tel. 817595712.

"Już dziś wybierz naszą szkołę,
czekamy na Ciebie.
Tu rozwiniesz swe talenty
i uwierzysz w siebie.

U nas w szkole jak w rodzinie:
radośnie, bezpiecznie.
Chcesz osiągnąć szczyty wiedzy
- do nas przyjdź koniecznie."

Autorzy: Uczniowie klasy III

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Zakończenie roku szkolnego w dniu 26.06.2020r.
8.30 - Msza św. w Kościele św. Wita w Mełgwi
10.00 - spotkanie w Szkole Podstawowej w Podzamczu w poszczególnych salach lekcyjnych z Wychowawcami klas:
klasa "0" - sala gimnastyczna
Pozostałe klasy w swoich salach lekcyjnych

W zakończeniu uczestniczą tylko uczniowie z zachowaniem zasad GIS, MEN i MZ. Szczególnie pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu odległości.

Prosimy o zwrot kluczy od szafek i zabranie ze szkoły rzeczy osobistych.
Świadectwo będzie można również odebrać w sekretariacie szkoły w godz. 9.00 - 12.00 od poniedziałku 29 czerwca 2020r.

Dyrektor Halina Załoga

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasistyEgzamin ósmoklasistów mamy już za sobą. Z zadaniami z języka ojczystego, angielskiego i matematyki przyszło nam się zmierzyć w niespotykanych dotąd warunkach, ale daliśmy radę... Teraz czekamy już tylko na wyniki i wakacje, a po nich rozpoczniemy nowy etap edukacji w naszym życiu...

Egzamin ósmoklasisty

Konsultacje

Konsultacje przedmiotowe z nauczycielami klas V-VIII
od 8 czerwca 2020r.:

08.06.2020 (poniedziałek)

9.00-10.20 matematyka - klasa 8
10.30 matematyka – pozostałe klasy

09.06.2020 (wtorek)

10.45-12.15 język polski – klasa 8
12.20 język polski – klasa 7

Dni wolne od nauczania zdalnego - 12.06(po Bożym Ciele), 16 - 18.06 (egzamin ósmoklasisty)

Dzień Dziecka - namiastka normalności

Dzień Dziecka  - namiastka normalności

W reżimie sanitarnym świętowaliśmy w tym roku Dzień Dziecka. Największym marzeniem uczniów klasy trzeciej była wspólna zabawa z rówieśnikami. Z zachowaniem odległości, częstym myciem rąk i ciągłym odkażaniem sprzętu można być bezpiecznym w swoim towarzystwie, wyrazić emocje wobec innych, pobiegać, poskakać a nawet uwolnić mydlane bańki. Do ich wytwarzania należało używać tylko rąk! Właściwa dla klimatu szkoły dziecięca radość nieśmiało zagościła w klasie trzeciej. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia, mocy i radości na każdy dzień! Zdjęcia w galerii.

Tekst: U. Gładysz