Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Bezpieczna droga do szkoły

Jak zwykle we wrześniu odwiedził nas pan dzielnicowy asp. sztab. Wit Libicki. Przypomniał nam na jakie zagrożenia możemy się natknąć w drodze do szkoły i jakie obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. A wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

2 WRZEŚNIA wróciliśmy do szkoły

Jak co roku społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2019/2020.
Pani dyrektor Magdalena Kalinowska – Czul powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Ożywione twarze dzieci świadczyły o radości ze spotkania z kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie wszystkim dużo radości, satysfakcji i sukcesów. Tego wszystkim życzymy!

Tekst: B. Śpiewak

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

"Każdy koniec jest nowym początkiem" - tymi słowami pożegnaliśmy bieżący rok szkolny a wraz z nim naszych absolwentów z 8 klasy. Jak wyglądał ich ostatni dzień w szkole podstawowej zobaczycie na zdjęciach, a jak wspominają czas spędzony w naszej szkole na filmie.

Wczasy w siodle

Dobry pomysł na wakacje to wczasy w siodle. Można aktywnie spędzić czas oraz zaprzyjaźnić się z koniem. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spróbować swoich sił w jeździe na kucyku. I to niezwykłym, bo konik występował wcześniej w cyrku "KORONA". Szybko zaadoptował się na szkolnym trawniku. Dziękujemy panom Pawłowi Gilowi i Stanisławowi Pokrzywie za zorganizowanie kucykowej atrakcji.

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Poleski Park Narodowy to obszar obejmujący liczne bagna,torfowiska, jeziora krasowe oraz naturalne komponenty leśne bogactwem flory i fauny. W upalny dzień 11 czerwca uczniowie naszej szkoły, nie zważając na skwar i roje uciążliwych komarów wyruszyli na szlak ścieżki przyrodniczej " Dąb Dominik " eksplorując obszar Jeziora Moszne. Młodzi turyści obejrzeli również film o PPN oraz odwiedzili najmłodsze żółwiki w ośrodku ochrony żółwia błotnego. Zdjęcia w galerii.

Tekst: A. Wierzchowska

Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Dnia 11 czerwca 2019 r. uczniowie z klas siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie. Uczniowie przeszli całą drogę męczeństwa wielu tysięcy ofiar tego obozu. Zgromadzone eksponaty muzeum i opowieści przewodnika wywarły na uczestnikach wielkie wrażenie. Uczniowie swoim godnym i kulturalnym zachowaniem a także zapaleniem znicza w Mauzoleum dali wyraz szacunku wszystkim ofiarom Majdanka.

Tekst: M. Pietrzyk

BEZPIECZNA SZKOŁA

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem „BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW”, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Dzień Dziecka

Dzień DzieckaAnimacje i zabawy, dmuchańce, rajd rowerowy, ognisko, plac zabaw, dyskoteka, pokazy strażackie - to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzisiaj każdy uczeń mógł wybrać coś dla siebie i spędzić aktywny poniedziałek.

Zawody pływackie

Zawody pływackieSzczęśliwe okazały się dla naszych reprezentantów Gminne zawody pływackie w Mełgwi, które odbyły się 31.05.20019. Udało się zdobyć worek medali. Reprezentacja Szkoły w Podzamczu:
- Aleksandra Pawłowska dwa II miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Andżelika Gałgan dwa III miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Krzysztof Matysiak III miejsce st. grzbietowym
- Szymon Niedźwiedź I miejsce st. dowolnym, II miejsce st. grzbietowy
- Marcelina Taracha, Patrycja Niedźwiedź, Wiktoria Gil, Maja Dyzma, Jakub Ciołek.
Wszystkim Uczestnikom Serdecznie Gratulujemy
Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Chyliński

"Moc szkoły"- czyli szkoła w Podzamczu na falach eteru

Podobnie jak inne szkoły gminy Mełgiew, SP w Podzamczu wzięła udział w projekcie unijnym „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”. Podsumowanie efektów pracy w projekcie stało się tematem audycji radiowej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, nagranej przez redaktorów Radia Lublin w szkole, a następnie także z udziałem pani Wójt oraz przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - w siedzibie radia. Program zawierał fragmenty zajęć, wypowiedzi uczniów, nauczycieli i rodziców oraz opowieść dyrektor szkoły Anny Ciechan o historii pałacu i jego właścicielach. Audycji można było wysłuchać w sobotę 25 maja. W ten sposób szkoła nasza promowała nie tylko samą siebie, ale i gminę, a ta niezwykła przygoda z radiem dała uczniom okazję do poznania kulis pracy tego medium. Audycji wysłuchacie tutaj.

Tekst: M. Kalinowska - Czul

Szkolna wycieczka

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła śmiałkom z Podzamcza i Jackowa w odkrywaniu ciekawych zakątków Polski i Czech. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Pragę, Skalne Miasto i Wodospad Kamieńczyka, gdzie po raz pierwszy w życiu mogliśmy porzucać śnieżkami w maju!